EU

Teleopieka: kolejna interwencja zakończona sukcesem

Usługi teleopiekuńcze stają się coraz bardziej powszechne wśród rosnącej liczby lokalnych samorządów. Realizowane przez Telemedycynę Polską projekty teleopieki okazują się bardzo dużym wsparciem dla mieszkańców wielu miast w Polsce. Niesiemy bezpieczeństwo seniorom, osobom samotnym, niesamodzielnym i schorowanym.

Dziś prezentujemy realny przykład natychmiastowej reakcji naszego ratownika z Centrum Teleopieki Medycznej, który profesjonalnie odebrał alarm „SOS” i wspierał Podopiecznych aż do przyjazdu wezwanej przez niego karetki pogotowia ratunkowego.

Kluczowe wnioski

  • szybka reakcja ratownika z Centrum Teleopieki Medycznej
  • sprawdzone procedury potwierdzone doświadczeniem
  • realna wartość dla Uczestników
  • natychmiastowe i profesjonalne wsparcie


W ramach jednego z realizowanych Programów Teleopieki wraz z firmą SIDLY, ratownik z naszego całodobowego Centrum Teleopieki Medycznej odebrał alarm SOS uruchomiony przez męża Podopiecznej Programu, która skrajnie odwodniona zemdlała w łazience z powodu reakcji na panujący upał.  Okazało się, że pani Wanda* nie założyła opaski SOS – na szczęście kobietę znalazł mąż, który sam nacisnął przycisk „SOS” i połączył się z ratownikiem medycznym.

Nasza Podopieczna w momencie zgłoszenia SOS była oszołomiona i półprzytomna – niedostateczna ilość przyjmowanych płynów w czasie upałów spowodowała skrajne odwodnienie, co skutkowało utratami przytomności oraz problemami kardiologicznymi.  Ratownik obsługujący alarm SOS, wezwał do pani Wandy Zespół Ratownictwa Medycznego i jednocześnie profesjonalnie udzielał instrukcji postępowania pozostając w ciągłym kontakcie ze zmartwionym mężem. Dzięki temu, że w systemie zapisane zostały cenne informacje, takie jak: schorzenia, na które cierpi pani Wanda (kobieta przeszła aż 3 udary), czy też kod do domofonu, akcja ratunkowa przebiegła bardzo sprawnie, a Podopieczna otrzymała natychmiastową pomoc.   

Jesteśmy dumni, że nasza kadra Centrum Teleopieki Medycznej profesjonalnie opiekuje się każdym naszym Podopiecznym. Dzięki indywidualnemu podejściu, sprawdzonym procedurom i natychmiastowej pomocy, każdy Uczestnik Programów Teleopiekuńczych może czuć się bezpiecznie w swoim domu. 

*Dbamy o prywatność naszych Podopiecznych, dlatego zmieniliśmy prawdziwe imię Pani, której przypadek opisujemy.

Chcesz poznać więcej przykładów realizacji programów teleopiekuńczych?

Wypełnij formularz albo napisz do nas na info@telemedycynapolska.pl