EU

Jak Apple tworzy medycynę przyszłości w Singapurze.

W dzisiejszym świecie nikogo nie powinna już dziwić wszechobecność technologii w naszym codziennym życiu. Laptop, smartfon czy nowoczesny zegarek – to właśnie bez nich nie wyobrażamy sobie już funkcjonowania. Służą nam przede wszystkim do pracy, ułatwiają komunikację, ale także pomagają dbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Czy LumiHealth to remedium dla tak zabieganego dziś świata? 

Inicjatywa LumiHealth to efekt współpracy firmy Apple oraz Singapurskiej Rady Promocji Zdrowia, a także ekspertów w dziedzinie medycyny i zdrowia publicznego. To spersonalizowany program zachęcający do prowadzenia zdrowego stylu życia z wykorzystaniem zegarka Apple Watch i iPhone’a. Projekt ujrzał światło dzienne w październiku 2020 roku i od razu skradł serce Singapurczyków.

LumiHealth wykorzystuje technologię i analizę behawioralną do stworzenia indywidualnych programów zachęcających do prowadzenia zdrowego stylu życia. Każdy z użytkowników systematycznie otrzymuje spersonalizowane wskazówki, które pomogą mu dbać o swoje zdrowie. Oparte są one na informacji o wieku, płci, wadze czy trybie życia. LumiHealth zachęca nie tylko do podejmowania aktywności fizycznej, ale pomaga też w wypracowaniu poprawnych nawyków związanych ze snem, uczy radzenia sobie ze stresem i relaksacji oraz zachęca do prowadzenia zdrowej diety.

Aplikacja ułatwia i zachęca do dbania o dobre samopoczucie. Dostarcza porad i planów treningowych, proponuje prozdrowotne aktywności i przypomina o regularnych badaniach czy szczepieniach, a wszystko to okraszone jest szczyptą rywalizacji. Użytkownicy poruszają się w wykreowanym przez twórców intergalaktycznym świecie, w którym realizując kolejne wyzwania. Spacer do pracy, 8-godzinny sen czy zdrowy posiłek – to wszystko przybliża ich do osiągnięcia celu. Stworzony przez Singapurczyków 2-letni projekt umożliwiał zdobycie mieszkańcom swojego kraju nagrody za zrealizowane wyzwania w wysokości nawet 380$.

Skuteczność LumiHealth jest niezaprzeczalna. Użytkownicy zwiększyli swoją codzienną aktywność fizyczną aż o 39% w porównaniu do okresu sprzed używania aplikacji. Największym beneficjentem okazały się osoby, których codzienna aktywność fizyczna jest niska. Po 9 miesiącach uczestnictwa w indywidualnym programie ich czas przeznaczony na wysiłek fizyczny wzrósł o 88%. Aby pomóc w radzeniu sobie ze stresem, z którym mierzyło się aż 79% użytkowników LumiHealth, wprowadzono szereg wyzwań, porad i wskazówek dotyczących dbania o swoje zdrowie psychiczne. Blisko 70% zadeklarowało wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w przyszłości.

Program zachęca do wprowadzania w życie długotrwałych i prozdrowotnych zmian każdego dnia. LumiHealth patrzy na każdego z użytkowników holistycznie i dopasowuje program do jego potrzeb. Przystępnie przekazana wiedza, systematyczne porady i dobrze dobrana motywacja – takie wydają się być podstawy sukcesu stworzonego projektu. Czy połączenie technologii i wiedzy  to sposób na przekonanie naszej generacji do dbania o siebie? Efekty mówią same za siebie.Więcej informacji: https://www.apple.com/newsroom/2020/09/singapore-and-apple-partner-on-national-health-initiative-using-apple-watch/